Soome pisifirma nõuab Gillette’ilt suurt trahvi

23. veebruar 2006, 10:55

Soome firma LA-Laboratories sai Soome ülemkohtus võidu žiletihiiu Gillette vastu ja selle alusel peaks Euroopa Komisjon esitama Gillette’ile trahvinõude.

Komisjon võib süüdistada Gillette’i turupositsiooni ärakasutamises ja määrata talle trahvi, mis võib ulatuda sadadesse miljonitesse eurodesse, kirjutab Kauppalehti. LA-Laboratories nõuab Gillette’ilt umbes 10 miljoni euro suurust kahjutasu.

Kohtuasi sai alguse sellest, kui LA-Laboratories müüs mõni aasta tagasi žilette, mille pakendil oli lause: „Sobivad ka Gillette Sensor habemeajamisriistale”.

Gillette Group Finland pidas seda kaubamärgi lubamatuks kasutamiseks ja nõudis sellest loobumist kirja teel. Kui see ei mõjunud, esitas kohtusse hagi.

Soome ülemkohus otsustas, et LA-Laboratories ei ole püüdnud Gillette’i tooteid kopeerida ega ole rikkunud Gillette’i registreeritud kaubamärkides sisalduvaid autoriõigusi.

Eelmisest aastast kuulub Gillette kontserni Procter Gamble. Gillette’il oli eelmise aasta tüli ka Rootsis, kus kaubandusfirma protestis selle vastu, et Gillette on turuolukorda ära kasutades oma toodete hinna liiga kõrgeks ajanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing