SEB Eesti Ühispank korraldas ASi Kalev võlakirjaemissiooni

01. märts 2006, 11:21

SEB Eesti Ühispank korraldas eile, 28. veebruaril ASi Kalev võlakirjade emissiooni mahus 64,4 miljonit krooni. Võlakirjade tähtajaks on 1 aasta.

Kaasamaks uusi ning juba olemasolevate, 10. märtsil 2006 lunastuvate võlakirjade investoreid oli investoritel endil võimalik valida sobiv esmaturu väärtuspäev - vastavalt siis kas 28. veebruar või 10. märts.

Kalevi võlakirjade pakkumine oli suunatud emissioon. Investorite seas oli nii institutsionaalseid investoreid kui ettevõtteid, kes vabu vahendeid võlakirjadesse investeerivad.

SEB Eesti Ühispanga võlakirjaturgude osakonna juhataja Ülar Kiisla: 'Meil on hea meel, et suudame taoliste emissioonidega uusi investoreid ligi tõmmata, eriti arvestades, et tulekul on rohkem võlakirjaemissioone kui varasematel aastatel. Rohkem ettevõtteid on avastamas võimalust investeerida võlakirjadesse kas siis tulu teenimise eesmärgil või likviidsusvahendite juhtimisel.'

Võlakirjade intressimäär on varieeruv: esimese kolme kuu jooksul 8%, teises kvartalis vastavalt 7%, kolmandas 6,5% ja neljandas 6%. Võlakirjad on igal intressimaksepäeval ka emitendi poolt tagasikutsutavad ja investorite poolt tagasimüüdavad. Antud struktuuri eeliseks on võlakirjadega kaasnevate riskide maandamine seoses emitendi finantsolukorra oluliste muutustega. Võlakirjad on ka tagatud AS Kalev Real Estate Company aktsiatega.

Emissioonis osalenud investorite hinnangul on Kalev kiiresti arenev ja huvitav kodumaine ettevõte, mis muudab käesolevad võlakirjad investoritele väga atraktiivseks. Samuti tõstsid investorid esile võlakirjaemissiooni innovaatilist struktuuri ja investori seisukohalt atraktiivset varasema lunastamise võimalust.

AS-i Kalev võlakirjaemissioon on tänavu juba neljas SEB Eesti Ühispanga korraldatud võlakirjaemissioon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing