Suurbritannia püüab ohjeldada laste ülekaalulisust

Gert D. Hankewitz 03. märts 2006, 15:43

Suurbritannias tutvustati radikaalset kava, mille abil loodetakse võidelda üha suuremaks probleemiks kujuneva laste ülekaalulisusega, kirjutab ETV24.

Suurbritannia valitsuse ülesandel koostas kooli toitlustustrust (School Food Trust ehk SFT) uue toitlustusjuhendite kava, mis on üks karmimaid maailmas. Selle järgi ei tohi koolides üldse müüa rämpstoitu ja ega kõrge suhkrusisaldusega karastusjooke, kirjutas The Times.

Kartulikrõpsude, šokolaadi ja limonaadi asemele tahetakse koolipuhvetitesse ja söögiautomaatidesse panna pähklid, seemned ja jogurtijoogid. Keelatakse isegi dieet- ja spordijoogid ning maitsestatud mineraalveed.

Lapsevanematele jagatakse juhiseid toitude suhkru- ja rasvasisalduse kohta ning neil keelatakse lastele kooli ebatervislikku toitu kaasa anda.

Koolis tohivad lapsed juua piima, joogijogurtit, vett, mahla, aga ka teed, kohvi ja vähese kalorsusega kakaod. Kartulikrõpsud on täiesti keelatud, kooke ja küpsiseid võib süüa lõunavaheajal ja pärast tunde toimuvates huviringides.

SFT esimees Suzi Leather ütles, et septembrist kehtestatavad eeskirjad on vajalikud seepärast, et lapsed söövad liiga palju suhkrut, rasva ja soola, ilma et sellel toidul oleks erilist toiteväärtust. Tema hinnangul on uute reeglite edukuseks vajalik kahjulik toit eemaldada ja ta avaldas lootust, et see aitab ka paremaid õppimistulemusi saavutada.

SFT hinnangul on Inglismaal veerand lastest haiglases ülekaalus ja 53 protsendil lastest vanuses 4-18 olid hambakahjustused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing