Maikuust alates on hotellidel ja motellidel uus „tärnide” andja

Gert D. Hankewitz 14. märts 2006, 13:39

Alates 2. maist hakkab Eesti hotellidele ja motellidele järke ehk rahvakeeli „tärne” väljastama Eesti Hotellide ja Restoranide Liit.

Järgu andja valiti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) poolt kehtestatud korras ning liidu taotlus osutus igati edukaks.

„Vastavalt turismiseadusele omab liit ainuõigust hotellidele ja motellidele järke jagada järgmised viis aastat,” sõnas MKM siseturuosakonna peaspetsialist Kati Viimne.

Mullu turismiseaduse kohaselt uuenenud järkude omistamise korraldus näeb ette järkude väljastamise majutusettevõtete liitude või majutusettevõtete kvaliteedialast tegevust arendavate organisatsioonide poolt.

Kui seni anti järke vaid hotellidele, siis alates maikuust on see võimalus olemas ka motellidel.

Tulevikus saavad järku taotleda ka teist liiki majutusettevõtted nagu külalistemajad, hostelid, puhkemajad, puhkekülad, külaliskorterid ning kodumajutused. See eeldab järgu andja(te) lisandumist ka nende majutusettevõtete osas.

Järkude süsteem aitab korrastada turgu ning annab tarbijale asjakohast teavet majutusettevõtete teenindustaseme kohta. Majutusettevõttele omistatud järk võimaldab tõsta majutusettevõtte usaldusväärsust ning tarbijale on see selgeks signaaliks pakutava teenuse taseme kohta. Järgunõuete täitmine ehk 'tärnide' taotlemine jääb ka edaspidi vabatahtlikuks.

Kuni 1. maini väljastab hotellidele järgutunnistusi MKM. Ministeeriumi poolt varem väljastatud järgutunnistused jäävad kehtima kuni nendel märgitud tähtpäevani või andmete muutumiseni tunnistusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing