Eesti välisministeerium: Valgevene valimised vapustasid meid

20. märts 2006, 16:21

Eesti välisministeerium teatas täna, et on vapustatud Valgevene eilsete presidendivalimistega kaasnenud demokraatianormide rikkumistest.

Mõistame hukka demokraatia ja inimõiguste üldtunnustatud normide eiramise. Oleme vapustatud jõu kasutamisest opositsiooni presidendikandidaatide vastu, valimisaktivistide ja kohalike sõltumatute vaatlejate arreteerimisest, vaba ajakirjanduse tegevuse piiramisest ja valimiseelsete rahvakogunemiste takistamisest, seisab ministeeriumi äsjases avalduses.

Välisministeerium avaldab kahetsust, et Valgevene võimud ei täitnud rahvusvaheliste organisatsioonide poolt antud soovitusi, sealhulgas endale OSCE ja ÜRO liikmesriigina võetud kohustusi. Valgevene võimud ei loonud tingimusi riigi vabadeks ja demokraatlikeks presidendivalimisteks.

Eesti välisministeerium avaldab oma toetust neile Valgevene poliitikutele, kes rasketes oludes ning isikliku julgeolekuga tõsiselt riskides suutsid koos oma toetajatega pakkuda demokraatlikku alternatiivi Valgevene kodanikele. Nende püüdlused väärivad lugupidamist, tunnustust ning toetust.

Eesti välisministeerium peab oluliseks rahvusvahelise üldsuse kestvat tähelepanu demokraatianormide järgmisele Valgevenes, sealhulgas presidendivalimistel osalenute ning nende toetajate kodaniku- ja poliitiliste vabaduste tagamisele.

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon (OSCE) teatas täna, et eilsed Valgevene presidendivalimised ei vastanud rahvusvahelistele standarditele. Valimised ei olnud vabad ega õiglased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing