Aktsiakauplejad teenisid üle 10 miljoni krooni illegaalset tulu

22. märts 2006, 12:15

USA prokurörid on esitanud uusi süüdistusi firma AB Watley kahe tippjuhi ja veel nelja inimese vastu, kes teenisid aktsiatega kaubeldes illegaalselt tulu.

Süüdistajate hinnangul on nad aktsiatega kauplemisega aidanud teenida illegaalset tulu vähemalt 0,8 miljonit dollarit (10,3 miljonit krooni), kirjutab uudisteagentuur AP.
Kauplemisfirmas AB Watley süüdistatakse ettevõtte presidenti Robert Malini ja endist tegevjuhti Michael Picone`i väärtpaberipettuses. Viimatimainitut ja maaklerfirma nõustajat Linus Nwaigwe süüdistatakse ka USA Väärtpaberijärelevalve komisonile valetamises.
Uusi süüdistusi on antud juhtumi puhul esile tulnud koguni 41.

Süüdistatavad andisid oma kauplejatest klientidele väidetavalt eelnevalt teada, kui mõni maaklerfirma institutsionaalne klient kavatses suuremas koguses aktsiat osta või müüa.
Saadud informatsiooni põhjal said päevakauplejad teha enne tehinguid, kui mõni suure kliendi order täideti. Kui näiteks oli teada, et mõnda aktsiat soovitakse palju müüa, siis müüsid päevakauplejad end aktsias eelnevalt lühikeseks (mängisid languse peale). Enne suurt ostutehingut hankisid aga ka endale seda aktsiat.

Niinimetatud „valjuhääldi” (squawk box) uurimine sai avalikuks juba möödud kevadel, kui prokurörid ja väärtpaberi ametnikud hakkasid uurima tõendeid väitele, et mõned kauplemisfirmad on palganud maaklereid pealt kuulama mitme suure Wall Streeti maaklerfirma sisekommunikatsioonikanaleid.

Möödunud suvel esitati süüdistus neljale maaklerile, kes lubasid altkäemaksu eest päevakauplejatel nn. valjuhääldi kommunikatsioonikanaleid pidi maaklerfirmade sisevestlusi pealt kuulata.
Süüdistus on esitatud ka kolmele maaklerfirma Merrill Lynch maaklerile, kes tegi Watley päevakauplejatel võimalikuks oma sisekommunikatsioonisüsteemi pealtkuulamise. Möödunud suvel on samadel põhjustel vahele võetud ka üks Lehman Brothersi ja Citigroupi maakler.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing