Google kaasatakse lõpuks S&P 500 indeksisse

24. märts 2006, 10:15

Maailma suurim interneti otsingumootor Google lisatakse Standard Poor`s 500 ettevõtete nimistusse, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Citigroupi analüütik Nicholas Guldeni sõnul on Google üleüldse suurim firma, mis senini on indeksisse kaasatud. Eilse päevalõpu seisuga küündis firma turuväärtus 101 miljardi dollarini. Yahoo finance! andmeil on hetkel USA börsidel vaid 35 firmat, mille turuväärtus ületab sadat miljardit dollarit.

„Google` indeksisse kaasamist oli oodata. Küsimus oli rohkem selles, millal ta sinna lisatakse,” ütles Piper Jaffray analüütik Safa Rashtchy.

Google asendab indeksis naftafirma Burlington Resources, mille on endale ostnud ConocoPhillips ning mille viimane kauplemispäev on börsil 31. märts.

Analüütikud arvavad, et investorite nõudlus Google`i aktsia vastu kasvab, kuna väga suur hulk fondivalitsejad püüab sammu pidada Standard Poor`s 500 indeksi liikumisega ning ostavad seetõttu ka antud firmade aktsiaid.
S P hinnangul on fondide maht, mis nende indeksit jälgib üle 4 triljoni dollari.

Standard Poor`s 500 indeksisse kaasamise eeldusteks on ettevõtte suur turuväärtus ja likviidsus. Indeksisse on kaasatud suurem osa USA erinevate majandusharude tippfirmadest, mistõttu peetakse antud indeksit ka kõige adekvaatseks USA aktsiaturu liikumist jälgivaks indeksiks.

Google aktsia tõusis järelkauplemises uudise peale 9% ja liikus 372,71 dollaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing