EPL: Pooleli tiik ähvardab Väikese Munamäe ümbruse lagastada

29. märts 2006, 07:18

Otepää loodusparki Marguse ojale tiigi rajamiseks antud ehitusluba on tühistatud ning praegu hinnatakse tagantjärele keskkonnamõjusid.

Sügisel sinna tiigiaugu kaevanud Aivar Kullamaa sõnul võib tiigist lume sulamisel iga hetk valla pääseda setete äravool, kirjutab Eesti Päevaleht.

'On vaid päevade küsimus, kui kevadiste sadudega murrab tiigist kõrvale juhitud oja sellesse sisse ning siis võivad kõik setted allavoolu Pühajärve või siis Marguse paisjärve kanduda,' rääkis Kullamaa, mis ohtu kujutab endast poolelijäänud tiik.

Kullamaa tiigiehituse pani sügisel seisma keskkonnainspektsioon, kelle arvates oli selle rajamine loodusparki ebaseaduslik. Kohalik keskkonnateenistus aga eksis toona tiigile vee-erikasutusloa väljaandmisega, mis-tõttu Kullamaa pidi alustama tiigi keskkonnamõjude hindamist.

Olukorra muudab kummaliseks tõsiasi, et nii kaua, kui tiigile pole pärast keskkonnamõjude hinnangu valmimist antud uut ehitusluba, ei tohi keegi kokkuvajumisohtliku tiigiauguga midagi peale hakata. Seda ka juhul, kui setete kandumisest tekkivate keskkonnakahjude võimalus on ilmne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing