Äripäevaga vaielnud Savisaar viis kohtuotsuse täituri kätte

06. aprill 2006, 17:30

Äripäevaga kohut käinud Edgar Savisaar pöördus kohtuotsuse sundtäitmiseks kohtutäituri poole, Äripäev kaebab kohtuotsuse edasi Euroopa Inimõiguste kohtusse.

Ringkonnakohtu otsus Edgar Savisaare hagis Äripäeva vastu jõustus 15. märtsil, mil riigikohus jättis Äripäeva kaebuse menetlusse võtmata. Selles kohtuotsuses on öeldud, et lehel tuleb ümber lükata valeandmed ja andmed, mis poliitiku au teotavad, meenutas Savisaart esindanud advokaadibüroo Lextal pressiteate vahendusel.

'Edgar Savisaare arvates on kahetsusväärne, et Äripäeva Kirjastuse AS ei ole kolme nädala jooksul leidnud võimalust enda väljaantavas ajalehes kohtuotsust täita ning vabandada,' vahendas advokaat Üllar Talviste.

'Seetõttu täidab kohtuotsuse kohtutäitur. Täitmisavalduse on hageja esitanud kohtutäitur Marek Laanemetsale,' lisas Talviste. Lisaks peab Äripäev maksma kinni Savisaare õigusabi kulud summas 65 120 krooni.

'Edgar Savisaare advokaadi rutakus kohtutäituri poole pöördumisel ja selle kohta pressiteate tegemine on pisut üllatav,' kommenteeris Äripäeva peatoimetaja asetäitja Raimo Ülavere. 'Esiteks pole kohtuotsuses märgitud tähtaega, mille jooksul peab Äripäev vastavasisulise teate avaldama ning teiseks oli Äripäev informeerinud Savisaare advokaati, et selle nädala jooksul saame teksti valmis.'

Ülavere lisas: 'Juhin tähelepanu ka asjaolule, et kohus ei mõistnud Savisaarele välja tema nõutud miljonit krooni, mistõttu on teatud mõttes arusaadav advokaadi püüe kohtuasjast oma kliendile poliitilist profiiti lõigata.'

Äripäev täidab kohtuotsust ning avaldab kohtuotsuses toodud teksti lähipäevil. Samas kavatseb Äripäev kohtuotsuse edasi kaevata Euroopa Inimõiguste kohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing