PM: Autodega kauplejad kerjasid abiraha

06. aprill 2006, 07:36

Üle kahekümne pere Narvas ja Tartus võtsid muretult vastu toimetulekutoetust, kuigi ostsid ja müüsid samal ajal autosid.

Riigikontroll viibutab nüüd omavalitsuste poole sõrme, et need abisaajate tausta kontrolliks, kirjutab Postimees.

Eelmise aasta esimese poole toimetulekutoetuste maksmist puudutavas auditis toob riigikontroll välja, et näiteks Tartu linnas oli 12 abisaajat ostnud 23 autot. Kusjuures üks neist soetas toetuse saamise ajal seitse masinat, millest üks läks müügiks.

Narvas olid aga 14 toimetulekutoetust saavat peret ostnud abi saamise ajal kokku 20 autot, kusjuures kaks peret olid soetanud kumbki kolm autot. Samas on riik toimetulekutoetuse ette näinud vaid kehval järjel olevatele peredele.

Seda, kui suures summas toimetulekutoetusi välja maksti, riigikontroll ei vaadanud. Selle selgitamisega tegelevad omavalitsused, kellele auditis tähelepanu juhiti.

Sillamäe linnapea Ain Kivioru kinnitusel kasutavad linnaametnikud taotlejate kontrollimiseks erinevaid registreid, küsivad pangaväljavõtteid ja korteriarveid. «Meie kogemuse järgi on väga raske keelduda toetuse maksmisest. Taotlejad on targad ja kaebavad meid kohtusse,» ütles Kiviorg.

Ta lisas, et mitu Sillamäe linnakohtuni jõudnud kohtuasja on linnavalitsus kaotanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing