Itaalias võivad tulla uued valimised

11. aprill 2006, 10:38

Romano Prodi vasaktsentristlik koalitsioon kuulutas end täna Itaalia parlamendivalimiste võitjaks, valitsev paremkoalitsioon aga keeldus võitu tunnustamast.

Kui peaaegu kõik 40 miljonit häält olid loetud, oli Prodi koalitsiooni edumaa parlamendi alamkoja valimistel Silvio Berlusconi paremtsentristliku koalitsiooni ees kõigest 25 000 häält. Prodi poolt oli 49,81% ja Berlusconi poolt 49,74% valijatest, vahendab Financial Times. Nii pingelist tulemust ei ole sõjajärgse Itaalia ajaloos veel nähtud.

'Me oleme võitnud!' kuulutas Prodi Itaalia aja järgi täna kell kolm hommikul. Berlusconi pressiesindaja Paolo Bonaiuti aga teatas, et paremtsentristlik koalitsioon ei tunnista seda võitu.

Berlusconi koalitsioon saavutas ühekohalise enamuse parlamendi ülemkojas. Lõplik võimu jagunemine pole veel kindel – kuus ülemkoja kohta jaotatakse välismaal elavaid itaallasi esindavatele senaatoritele ja need esindajad ei ole veel selgunud.

Ilma enamuseta parlamendi mõlemas kojas pole riigi efektiivne valitsemine mõeldav, kirjutab Financial Times.

Investorite ja finantsasutuste jaoks, kes ootasid Itaalialt majandusprobleemide lahendamist, oli tegemist halvima võimaliku valimistulemusega. Uus valitsus on otsustavate reformide läbiviimiseks liiga nõrk.

Välistatud pole seegi, et Itaalias tulevad uued valimised. 'Kui kellelgi pole selget enamust, tuleb korraldada uued valimised,' ütles Roheliste partei esindaja Paolo Cento.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing