Air Berlin alustas ettevõtte tutvustamist börsile viimiseks

21. aprill 2006, 11:31

Air Berlin alustas kahenädalast ringsõitu ettevõtte tutvustamiseks, mille eesmärk on investoritelt raha saamine ja aktsia börsile viimine, vahendab Bloomberg.

Air Berlini juht Joachim Hunold ütles, et ta on rõõmus analüütikute prognooside üle, kes ootavad, et Euroopa suuruselt kolmas odavlennufirma jõuab kasumisse.

Ettevõte pakub investoritele vähemalt 50 protsenti aktsiatest. Air Berlin on maandanud selleks aastaks hinnariski 80 protsendi vajamineva kütuse osas. Ettevõte alustab tulevaks aastaks kütuse hinnariski maandamist. Ühtlasi on ettevõte end konservatiivselt kindlustanud valuutakursimuutuste vastu.

Eile avaldatud emissiooniprospekti järgi soovib ettevõte saada 350 mln eurot (5,48 mld krooni) uute aktsiate väljalaskmisest ja müügist.

Commerzbanki analüüsi kohaselt võib ettevõte teenida sel aastal 51 mln euro suuruse kasumi. Aktsiapakkumist korraldavad Commerzbank ja Morgan Stanley.

Läinud aastal kasvas ettevõte kahjum aasta varasemalt 2,9 mln eurolt 115,9 mln eurole.

Pakutavate aktsiate hind ja ülejäänud pakkumistingimused avalikustatakse 27. aprillil. Hunold kinnitas taas, et tema ei kavatse oma viieprotsendist osalust ettevõttes müüa.

Pärast emissiooni kavatseb etteõvte noteerida oma aktsiad Frankfurdi börsil.

Air Berlin saak pärast teenustasusid emissioonist umbes 290 mln eurot, mida läheb tarvis laiendamiseks, sealhulgas Airbusi lennukite ostmiseks.

2004. aasta novembris tellis ettevõte 60 Airbus A320 lennukit, millest ettevõte on siiani võtnud kasutusele viis lennukit. Ettevõttel on lisaoptsioon 40 lennuki tellimiseks.

Ettevõte ei kavatse lähiajal dividendi maksta, kuna raha läheb vaja laiendamiseks. Ettevõte keskendub kasvuks Ida-Euroopas ja Skandinaavias ning võib võtta üle teisi lennukompaniisid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing