SLÕL: Valitsus jättis parlamendi tööta

24. aprill 2006, 07:51

Riigikogu opositsiooniliikmete sõnul ei too valitsus neile eelnõusid arutada, vaid puhkab loorberitel.

'Riigikogu neljapäevased istungid on anekdoodid,' ütleb SL Õhtulehele Riigikogu staažikas liige, sotsiaaldemokraat Eiki Nestor. Veebruarist alates on Riigikogu neljapäevased istungid kahanenud kiirkohtumisteks, kus istungi juhatajal tuleb nentida: 'Vabariigi valitsus täna eelnõusid ei soovi anda.'

Möödunud neljapäeval algas istung kell 10 ja lõppes 10.06. Kuus minutit kestis istung ka 13. aprillil. Kümneminutiline oli istung 16. ja 20. märtsil. Veebruaris oli istungeid, mis kestsid 10, 14 ja 17 minutit.

Tänavu on valitsus algatanud 26 eelnõu. Kokku on Riigikogu täiskogu menetluses 30 valitsuse algatatud eelnõu. Kui selle aasta esimese kolme töönädala jooksul oli Riigikogu menetluses 14 valitsuse esitatud eelnõu, siis mullu samal ajal oli neid 39.

Opositsioonipoliitikud Eiki Nestor (sotsiaaldemokraadid) ja Helir-Valdor Seeder (Isamaaliit) leiavad, et valitsus on jäänud majanduselu õitsengu taustal loorberitele puhkama ja on võimetu tööd tegema.

'Meie valitsus praegu pole töökas ja seda võimaldab Eesti majanduselu hea areng, mis on varjutanud valvsust ja edasipüüu soovi paljudes valitsuse liikmetes,' arvab Seeder. 'Üldine majandus ja maksutulu laekumine on kõige keevamad probleemid hetkel justkui lahendanud, kuid Eesti arengut perspektiivis silmas pidades on väga paljud olulised otsused tegemata.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing