Kalev soovib osaleda Weroli ostus

Annika Matson 25. aprill 2006, 14:45

Kalev soovib osaleda Weroli ostus, selgub Kalevi börsiteatest.

Järgneb börsiteade:

AS Kalev sõlmis eile, s.o. 24. aprillil kavatsuste protokolli U.S. Invest AS-iga, mille kohaselt AS Kalev plaanib omandada 50% suuruse osaluse U.S. Invest AS-ile kuuluvas äriühingus Dovelin Baltic OÜ.

Nimetatud osaühing osales ASi Werol Tehased Eesti Vabariigile kuuluvate aktsiate müügiks väljakuulutatud avalikul kirjalikul enampakkumisel ja pakkus aktsiate eest 52,2 miljonit krooni. Vastavalt sõlmitud kavatsuste protokollile omandab AS Kalev osaluse Dovelin Baltic OÜ-s juhul, kui nimetatud äriühing osutub eelpool nimetatud enampakkumise võitjaks ning sõlmib ostu-müügilepingu ASi Werol Tehased aktsiate ostuks.

AS Kalev ja U.S. Invest AS osalevad projektis võrdsete partneritena, kusjuures ASi Kalev huvi on eelkõige suunatud rapsiõli kui põllumajandustoodangu tootmisele ja turustamisele. Ettevõtja plaanib uue tootega laiendada olemasolevat tooteportfelli veelgi, pakkudes lisaks maiustustele, pagari- ja piimatoodetele edaspidi ka rapsiõli tuntud kaubamärgi Olivia all. AS Kalev omab arvestatavat kompetentsi nii toiduainete müügi- kui ka logistika osas, samuti turupositsiooni.

Vastavalt kavatsuste protokollile finantseerivad pooled Dovelin Baltic OÜ tegevust ASi Werol Tehased aktsiate omandamisel võrdselt, samuti kantakse võrdselt Dovelin Baltic OÜ poolt aktsiate omandamisel tehtud otsesed kulutused. ASi Werol Tehased aktsiate omandamise korral sõlmivad pooled osanike õiguste ja kohustuste määratlemiseks Dovelin Baltic OÜ ja ASi Werol Tehased juhtimiseks ning majanduslike hüvede jaotamiseks osanikevahelise lepingu.

Nii ASi Kalev ja U.S. Invest ASi vahel sõlmitava Dovelin Baltic OÜ osade ostu-müügilepingu kui ka osanikevahelise lepingu allkirjastamisest annab AS Kalev täiendavalt teada vastavalt Tallinna Börsi reglemendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing