Pakendiringlus paigutab maakondadesse 50 taaskasutatud pakendist konteinerit

08. mai 2006, 16:53

Pakendite taaskasutusorganisatsioon MTÜ Eesti Pakendiringlus paigaldab lähiajal Eesti maakondadesse 50 uut tüüpi segapakendikonteinerit, teatas organisatsioon.

Tegu on Eestis esmakordselt kasutusele võetavate 3kuupmeetriste konteineritega, mis on valmistatud Eestis kogutud ja taaskasutatud pakendimaterjalist.

?Tegu on täiesti uut tüüpi ja seni kasutusel olnud konteineritest märksa suuremate konteineritega, mis vabastavad kliendi murest, et vahel ei ole oma pakendeid enam kuhugile panna, ? kommenteeris MTÜ Eesti Pakendiringlus juhatuse esimees Aivo Kangus. ?Keskkonnasõbralikkuse seisukohalt on oluline märkida, et antud konteinerid on 100 protsenti valmistatud meie poolt eelmisel aastal taaskasutusse suunatud plastmassist, uudsel polümeeride segamise meetodil.?

MTÜ Eesti Pakendiringlus paigaldab lähiajal Eesti maakondadesse 50 konteinerit, mis on mõeldud segapakendi kogumiseks. Väiksemad konteinerid paigutakse ümber tiheasutusaladele. Kõik 3-me kuupmeetri suurused konteinerid on valmistatud Sauel, AS Rotosplasti poolt.

Kanguse sõnul on täna veel vara öelda, kui palju taolisi konteinereid Eesti maakondadesse kokku paigutatakse. ?Vajadus on suurem, kui tänane suutlikus, kuid kindlasti ei jää see viimaseks meie seda tüüpi projektiks, ? ütles Aivo Kangus.

Esimesed 50 konteinerit paigutatakse Lääne-Harjumaale, Viru-Nigulasse, Loksa linna ning Anija, Kose, Põlva, Orava, Värska, Häädemeeste ja Kasepää valda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing