PM: Keskpankurite palku ei kontrolli keegi

11. mai 2006, 07:53

Eesti Panga juhid võivad oma töötajate palgaks kirjutada just nii suure summa, kui priske töötasufond lubab ning endale parasjagu meeldib.

Mullu teenis keskmine Eesti Panga töötaja 22 300 krooni kuus, kinnitas keskpanga avalike suhete büroo juht Janno Toots. Statistilise keskmise veab üles panga tippjuhtide enam kui 100 000-kroonine kuutasu, aga keskmine palk oli siiski kõrgem suurtest kommertspankadest, kirjutab Postimees.

Tootsi sõnul tingib palgataseme keskpanga umbes 230 töötaja kõrge kvalifikatsioon ja neile esitatavad nõudmised.

Toots kinnitas, et keskpanga palgad sõltuvad teistest rahandusasutustest. Eesti panga tippjuhtide palku määrates arvestab pank suurfirmade juhtkonna, aga Läti ja Leedu keskpankade juhtide sissetulekutega.

Kui tavaline kommertspank sõltub omanike tahtel kujunevast eelarvest ning selle mahukus omakorda määrab ka palgataseme firmas, siis Eesti Pank saab tegutseda sõltumatult. Sisulisi piiranguid palgafondi suurendamisel ei ole.

'Ametnike palku tõstetakse individuaalselt, see sõltub kord aastas tehtavast arenguvestlusest,' ütles Toots.

Kommertspankade puhul veab keskmise palga alla suhteliselt madala palgatasemega tellerite suur hulk. Laia kontoritevõrguga Hansapangas oli mullu keskmine töötasu näiteks 12 000 krooni.

Riigikogu ja Eesti Panga nõukogu liikme Janno Reiljani hinnangul teenivad keskpanga töötajad ülemäära hästi. Samas märkis Reiljan, et keskpankurite palgataset on keeruline hinnata, sest seda oleks vaja võrrelda teiste riigiasutuste palkadega.

Reiljan ütles, et riigiametnike palgaastmestik peaks olema siduv ka keskpangale. Ametnike palgaastmestiku järgi on riigiametniku kõrgeim palk 12 500 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing