EPL: Saare maavanemaks on tõusmas skandaalne keskkonnajuht

15. mai 2006, 07:18

Saare maavanema kandidaat on Saaremaa keskkonnateenistuse juht Raivo Kallas (48), keda on aastaid saatnud korruptsioonile viitavad skandaalid.

2001. aastal õnnestus reformierakondlasest Raivo Kallasel 21 236 krooni eest osta neljatoaline ametikorter ühes Kuressaare ridaelamus. Tegu oli 1995. aastal valminud majas asuva korteriga, mille keskkonnaministeerium oli ostnud uuena 290 000 krooni eest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Viimati äratas Kallas keskkonnateenistuse juhina kahtlust seoses Panga panga arendusega. Nimelt ei toetanud ta keskkonnateenistuse spetsialistide nõuet keskkonnauuringute tegemiseks enne Pangal ehitustegevuse alustamist.

Lisaks on Kallase allkirjaga keskkonnateenistuse seisukohas spetsialisti soovitatud 100meetrisest ehituskeeluvööndist saanud 60 meetrit. Hoolimata neist ja mitmetest teistest avalikkuse ette jõudnud kahtlustest on regionaalminister Jaan Õunapuu otsustanud esitada Raivo Kallase Saare maavanema kandidaadiks.

'Esitan valitsusele Saare maavanema kandidaadiks isiku, kes vastab avaliku teenistuse seaduse nõuetele kõrgemate riigi valitsusametnike osas ning kelle valitsusliit on eelnevalt heaks kiitnud,' ütles regionaalminister Jaan Õunapuu ajalehele Meie Maa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing