Keelevara Eesti keele sõnaraamat internetis tänasest tasuta

Gert D. Hankewitz 17. mai 2006, 12:39

Tänasest on Eesti keele sõnaraamat internetipõhises sõnastike ja teatmeteoste keskkonnas Keelevara (www.keelevara.ee) kõigile tasuta kättesaadav.

Keelevara tegevjuhi Kai Vahe sõnul on Keelevara kogu aeg jaganud seisukohta, et Eesti keele sõnaraamat, mida rahva seas tuntakse ÕS-ina, peab olema kõigile vabalt kättesaadav. “Alustava ettevõttena ei olnud Keelevaral seda varem võimalik pakkuda, nüüd leidsime selle võimaluse tõlkesõnaraamatute müügi arvelt,” ütles Vahe. “Usume, et tasuta internetipõhise Eesti keele sõnaraamatu abil muutub keelekasutus korrektsemaks ning paraneb ka üldine eesti keele oskus,” lisas ta. Varem maksis Eesti keele sõnaraamatu kasutamine Keelevaras ühele kasutajale 50 krooni aastas.

Keelevaral on tänaseks üle 8000 registreerunud kasutaja, mis näitab, et inimestel on pidev vajadus keelealase nõu järele.

Keelevara koondab nii eesti- kui ka mitmekeelseid sõnastikke, teatmeteoseid ja muid korrektse keele kasutamist toetavaid materjale.
Hetkel koondab Keelevara 42 eri nimetusega teost ja muud keele abivahendit. Lisaks eesti keele sõnastikele pakub Keelevara ka vene, inglise, saksa, soome, norra ja ladina keele sõnastikke. Lisaks oskussõnastikke ja mitmeid huvitavaid andmebaase.

“Rõõmu teeb see, et oleme leidnud endale uusi häid koostööpartnereid, kes usaldavad oma teoseid meie keskkonda. Seeläbi muutub Keelevara mitmekülgsemaks ja pakub järjest laiemaid võimalusi,” ütles Vahe.
“Samuti on hea meel positiivse tagasiside üle, mida oleme saanud oma klientidelt nii Eestist kui ka välismaalt,” lisas ta.

Keelevara keskkonna tuumaks on läbiv otsingumootor, mis võimaldab kasutajal saada soovi korral otsitud sõnale vasteid mitmest allikast korraga. Igas päringus kasutatud teose juures on ära toodud allikas ja lühike teose tutvustus, mis annab kasutajale kindluse päringu kvaliteedi suhtes.

Keelevara loodi 2004. aasta aprillis eesmärgiga luua tänapäevane, mugavaid keelekasutuse võimalusi pakkuv keskkond, et abistada erinevate elualade inimesi nende töös ja keeleõppes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing