PM: Minister upitab saamatut ühingut vee peale

19. mai 2006, 07:43

MTÜ Hoia Eesti Merd, mis pole suutnud tõendada riigi eraldatud raha kasutamist, saab lahkelt lisaaega dokumentide otsimiseks ja aruannete esitamiseks.

Rahvaliidu taustaga MTÜ Hoia Eesti Merd (HEM) peamine finantseerija on Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), mille nõukogu juhib keskkonnaminister Villu Reiljan, kes oli ühingu eelmine president, kirjutab Postimees.

HEM on juba mitu aastat hädas oma puuduliku raamatupidamisega. Väidetavalt on enamiku probleemidest põhjustanud mitu aastat tagasi kadunud dokumendid.

Kuigi HEM ei suuda põhjendada erinevate projektide tarbeks saadud raha kasutamise otstarbekust, annab KIKi nõukogu dokumentide otsimiseks pidevalt ajapikendust ja eraldab uusi summasid.

Tõsisemad probleemid on pärit ajast, mil ühingu juhatus ei suutnud või ei soovinud kontrollida tegevjuhi tööd. Mittetulundusühingute seaduse kohaselt vastutavad juhatuse liikmed solidaarselt, võimaliku nõude aegumise tähtaeg on viis aastat kohustuse täitmata jätmisest.

Praeguseks on kujunenud olukord, mil Reiljani juhitav KIK otsustab Reiljani vastutusajal antud projektiraha võimaliku tagasinõudmise üle.

Rahaasjus on HEM pidevalt teinud kummalisi keerdkäike, näiteks on ühing KIKi auditi andmetel võtnud ühe töö tegemise eest raha mitmest kohast.

Auditi andmeil on ühing jätnud pidevalt võtmata ka konkureerivad pakkumised, andes tellimused otse tegevjuhi firmale ja sugulastele.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing