Väätsa Agro enamusosaluse ostsid 77 miljoni krooniga eestlased

22. mai 2006, 16:55

Eesti suurima piimatootja Väätsa Agro omanikud perekond Lieberg, Tiit Tuuleveski ja Toomas Hirbaum müüsid 56% ettevõttest OÜle Windmühle 76,8 miljoni krooniga.

Kuigi müüjad ise ei soostunud hinda avaldama, oli ettevõtte suuromaniku Alo Lillepea andmetel tehingu hind 4,5 krooni osa eest ehk Windmühle omandas 56protsenti ettevõttest 76,8 miljoni krooniga.

Väidetavalt rahastavad Windmühlet soliidsed investeerimisfondid, kuid kes täpsemalt keegi rääkida ei soovinud, varjudes konfidentsiaalse või teadmatuse taha. Siiski ütles Väätsa Agro kauaaegne juht ja omanik Endel Lieberg, et ettevõte taga on eestlased, kes lubasid ettevõttesse investeerida. Windmühle juhatuse liige Teet Mõtte ei soostunud samuti avaldama ettevõtte omanikke. 'Mul ei ole mingit õigust seda kommenteerida,' ütles ta vaid. Mõtte sõnul on plaanis jätkata samamoodi ja põhimõttelisi muudatusi kindlasti ei tule.

Liebergi sõnul, kelle perekonnale kuulus enam kui 40protsenti ettevõttest, oli osakute müük osaliselt sundkäik. 'Aasta otsa asi kääris,' rääkis Lieberg, kelle sõnul kestis vägikaikavedu terve aasta, nii et äri polnud võimalik enam ajada. 'Selleks, et ei läheks tükk haaval müümiseks ja majandi lagundamiseks oli ainuke väljapääs leida korralik investor, kes võtab enamusosaluse oma kätte,' lisas Lieberg, kelle sõnul oli neile oluline, et ettevõte areneks ja tootmine käiks.

Windmühle ostu suhtus hästi ka teine suuromanik Lillepea, kes praegu oma osa müügile ei mõtle. 'Lollus oleks sellises situatsioonis kohe müügile mõelda, parem teeks paar-kolm aastat tööd enne,' lisas ta.

Just kinnisvaraärimeestest vennad Ivo ja Alo Lillepea on ühed osapooled ettevõttes toimunud muutuste keerises, kui nad alustasid eelmise aasta teises pooles osakute kokkuostu ja omandasid veerandi ettevõttest. Veidi varem üritas ettevõtet oma hõlma alla saada Joakim Heleniuse Trigon Capitals, ostes esialgu toonase tegevjuhi Tiit Tanneri 8,7 protsendise osaluse. Aasta alguses loobus Helenius oma osalusest Lillepeade kasuks, kelle osalus kasvas kolmandikuni Väätsa Agrost. 'Müük oli põhjustatud teadmisest, et suurosalust me Väätsas ei saa ning väikeosanikuna pole mõtet jätkata,' ütles Helenius aasta alguses Äripäevale.

Väätsa Agro kasum kasvas eelmisel aastal hüppeliselt, puhaskasumit teeniti 74,3 miljoni kroonise käibe juures 14,7 miljonit ehk 5 miljonit rohkem kui aasta varem. Dividendideks maksis Väätsa Agro eelmise aasta kasumist 1,5 miljonit krooni. Ettevõtte koguväärtus jääb 175-180 miljoni krooni vahele. Väätsa Agros töötab ligi 230 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing