PM: Linnajuhid võivad pääseda varanduse avalikustamisest

23. mai 2006, 08:25

Kohalike omavalitsuste juhid ja volikogude liikmed pääsevad värske seaduseelnõu järgi kohustusest esitada kord aastas majandushuvide deklaratsioon.

Justiitsminister Rein Langi näpunäidete järgi valminud korruptsioonivastase seaduse paranduseelnõu ütleb, et tulevikus jääb majandushuvide deklaratsiooni esitamine kohaliku omavalitsuse volikogu otsustada. Praegu on see kohustuslik, kirjutab Postimees.

Linnapeade ja volikogu esimeeste deklaratsioonid ilmuvad Riigi Teataja lisas, ülejäänute omavalitsustegelaste deklaratsioonide avalikustamise eest peab linna- või vallavalitsus ise hoolitsema.

Langi arvates ei tohi keskvalitsus ülemäära kohalike omavalitsuste tegevusse sekkuda ja seepärast jääb ka majandushuvide deklaratsioonide nõudmine omavalitsuse volikogu siseasjaks.

Lang on öelnud, et majandushuvide deklaratsioon praegusel kujul niikuinii korruptsiooni ei enneta ega tooda midagi muud peale tohutu hulga paberite.

Justiitsministeeriumi nõunik Elina Elkind märkis, et selle aasta algusest on riigikontrollil õigus kohalikke omavalitsusi kontrollida.

Elkind kinnitas, et uue eelnõu mõtte järgi peaks kohalik omavalitsus ise leidma ametnike ja poliitikute kontrolli viisi. Üheks viisiks võib olla ka kohustus esitada endiselt majandushuvide deklaratsioone.

Riigikontrolli pressiesindaja Toomas Mattson ütles, et riigikontroll sai õiguse hakata omavalitsusi kontrollima selle aasta algusest ja esimesed auditid on valmimisel. Mattson märkis, et riigikontroll teeb kohalikus omavalitsuses finants- ja seaduslikkuse auditeid, kuid ei hinda omavalitsuse tehtud otsuste otstarbekust ja tulemuslikkust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing