PM: Eesti maasikas läheb kaubaks hingehinnaga

23. mai 2006, 07:40

Kasvuhoones kasvatatud Eesti maasikate ostmist pole takistanud üle 200kroonine kilohind, vaid hoopis väikesed müügikogused.

Sestap ei olnud eile ühestki Tallinna kaubanduskeskusest võimalik Eesti maasikaid osta, samas kui eelmise nädala lõpus leidus kodumaiseid marju kõrvuti Hispaania maasikaga juba mitmes müügikohas, kirjutab Postimees.

Marjamüügiga tegeleva Conesco Eesti OÜ juht Siim Kabrits lubas, et täna saab mõne suurema keskuse juures taas kasvuhoones kasvatatud kodumaist maasikat osta.

Ehkki Eesti maasika kilohind on Hispaania omast ligi kolm korda kõrgem ja ulatub üle 200 krooni, pole tema sõnul ostjatest puudust. 'Mõlema maa kaubal on oma ostjaskond, mistõttu ei saa öelda, et üks halvemini või teine paremini läheks,' nentis Kabrits. Kõige paremini on Eesti maasikate müük läinud tema sõnul Pirita Selveri juures.

Võõra- ja kodumaiste maasikate suur hinnavahe on Kabritsa sõnul tingitud sellest, et Eesti maasikate valmimiseks on siinne talunik palju vaeva näinud.

'Suuremaid maasikakoguseid on oodata alles juuni alguses,' selgitas Kabrits, kelle sõnul müüakse praegu Eestis vaid 4-5 maasikakasvataja kasvuhoonetoodangut. 'Meie toome praegu maasikaid ühelt Võrumaa ja Jõgevamaa talunikult,' märkis Kabrits.

Kuigi turgudel valitseb praegu Hispaania maasikas, müüb Eestis puu- ja köögiviljade jae- ning hulgimüügiga tegelev AS Rigual hoopis Belgia ja Hollandi maasikaid.

'Need on tunduvalt maitsvamad kui Hispaania omad,' rõhutas Riguali vanem-ostujuht Annika Tuul. Tema sõnul ei ole loota, et Eesti maasikad jõuaksid suuremas koguses müügile enne jaanipäeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing