PM: Seadus võib keelata lapse üksi jätmise

01. juuni 2006, 07:52

Uue lastekaitseseaduses on kavas luubi alla võtta vanemad, kes jätavad oma eelkooliealised lapsed järelevalveta koju või sulgevad nad poeskäigu ajaks autosse.

Sotsiaalministeeriumis on pikemat aega valmimas uus lastekaitseseadus, mis peaks kava järgi aasta lõpuks eelnõuks vormuma.

Selleks ajaks loodab ministeerium paragrahvideks vormistada ka idee, mille järgi ei tohi jätta hetkekski järelevalveta kuni kolmeaastast last, samuti last, kelle arengutase seda ei võimalda, kirjutab Postimees.

Samuti ei tohi jätta last järelevalveta suletud ruumi, sealhulgas koju ega autosse. Juhul kui eelkooliealine laps jäetakse järelevalveta ning sellega seatakse ohtu tema elu ja tervis, rakendatakse karistusi alates sundkoolitusest ja nõustamisest kuni vanemlike õiguste piiramiseni.

Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialisti Signe Kaplani sõnul on laste järelevalve eelkõige laste huvides. 'Millisest vanusest millised kriteeriumid kehtima hakkavad, selle üle tuleb veel mõelda; kindlasti ei tohi ka vanemat kui kolmeaastast järelevalveta jätta, ent see ei tähenda, et lapsest ei tohi hetkekski eemalduda,' selgitas Kaplan.

Hiljutise haigekassa uuringu järgi satuvad Eesti lapsed võrreldes Põhjamaade lastega õnnetustesse neli korda sagedamini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing