Elite modelliagentuuri aktsia sai ostu-soovituse

Annika Matson 06. juuni 2006, 11:33

Mai keskel Frankfurdi börsile läinud Elite Model Managementi aktsiale andis šveitsi investeerimisväljaanne Der Spekulant täna soovituse 'osta'.

Firma Elite Model Management noteeriti Frankfurdi börsil 15. mail. Ühe aktsia hinnaks oli esimesel kauplemispäeval 3 eurot. Täna on aktsia 4,3 protsenti plussis ja maksab 3,86 eurot. Der Spekulant soovitab aktsiat osta veel tasemelt 4,2 eurot. Hinnasihiks ennustatakse 7 eurot.
Firma turuväärtus on ligi 77 mln eurot, aktsia on üsna ebalikviidne.

Modelliagentuur Elite Model Management on 34 bürooga üks maailma juhtivaid modelliagentuure. Ettevõtte pikas nimekirjas on ka sellised modellid nagu Tyra Banks, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Claudia Schiffer.

Agentuuri pikaajalised kliendid on firmad Chanel, Dior ja Yves Saint Laurent.
Lisaks modellidele turustab ettevõte ka rahvusvaheliselt tuntud kaubamärki Elite. Juba hetkel kannavad mitmeid kosmeetika- ja luksustooted kaubamärki Elite. Kaubamärgi turustamisele on firma juhtkonnal ka tulevikus kavas rohkem panustada, mis peaks firma väärtust kasvatama.

Potentsiaali pakub ka Elite Model Look teleõiguste turustamine, mis on maailma suurim modellide otsimise konkurss. Keskmiselt saadavad sellele konkursile 350 000 neidu 55 riigist oma pildid ja andmed, et neid konkursilt avastataks.

Võitjatega sõlmitakse kohe ka turustusleping Elitega, mis seob uued tähed agentuuriga. Varasemalt on konkursilt tuntuks saanud Elizabeth Berkley, Cindy Crawford, Karen Mulder, Tatjana Patitz, Gisele Bündchen ja Stephanie Seymour.
Väljaande Der Spekulant analüütikute andmetel ei ole seni veel agentuurile reklaami tehtud. PR-kampaaniaga on aga plaanis alustada lähiajal. 'Seetõttu on hetkel õige hetk aktsiaid osta enne kui suuremad uudised meediasse jõuavad,' kirjutavad analüütikud.

Elite Model Managementi aktsionäride üldkoosolek on 14. juunil. Uue juhatuse plaanid peaksid analüütikute sõnul pärast seda meediasse jõudma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing