IMF hoiatab eurotsooni intresside kiire tõstmise eest

07. juuni 2006, 09:26

Eurotsooni majandus ei ole veel nii tugev, et õigustada baasintresside kiiret tõstmist, hoiatas Rahvusvaheline Valuutafond oma värskes raportis.

Mõõdukas tõus „näib olevat kohane”, kuid „neid asjaolusid, mis õigustaksid jätkuvat intresside tõstmist oluliselt kõrgemale tasemele, ei paista,” märgib IMF eile Luksemburgis kogunenud ELi rahandusministritele esitatud raportis.

Intresside jätkuva tõstmise õigustaks inflatsioonilise surve kasv või majanduskasvu toibumist väljendavate põhinäitajate - antud juhul tööpuuduse vähenemine – oluline paranemine. Ettevaatlikkusele intresside tõstmisel manitseb ka kasvav ebakindlus finantsturgudel ja euro tugevnemine, märgib IMF.

Homme arutab Euroopa keskpank laenuintresse ning ootuste kohaselt tõstab baasintressi praeguselt 2,5 protsendilt 2,75 protsendile. Pank pole välistanud ka 50 baaspunkti suurust tõusu.

IMFi prognoosi järgi alaneb eurotsooni inflatsioon aastal 2008 allapoole 2% taset, kus see vastab Euroopa Keskpanga hinnastabiilsuse definitsioonile, vahendab Financial Times.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing