Paljassaares avatakse Pikakari puhkeala

08. juuni 2006, 13:10

Täna kell 17 avatakse pidulikult Põhja-Tallinnas Paljassaarel Katariina kai juures Pikakari rand, teatas hommikul Pöhja-Tallinna LOV.

Tallinna Tervisekaitsetalituse juhtivspetsialisti Natalja Shubina sõnul ei saa ametlikku randa avada varem kui on ühe hooaja jooksul tehtud vee analüüse, seepärast oleks korrektne nimetada seda ala Pikakari puhkealaks.

„Kaks kevadel jää alt võetud proovi sisaldasid normist enam ammooniumi, viimane proov 23. mail oli korras,” rääkis Shubina.

Keskkonnaametit kureeriva abilinnapea Olga Sõtniku sõnul avatakse Pikakari rand sel aastal eelkõige puhkealana ning peale veepuhtuse kvaliteedi aastaringset seiret ka Tallinna viienda ametliku supelranna.

„Tallinna Keskkonnaameti tellimusel alustati veekvaliteedi püsivuse seirega käesoleva aasta jaanuaris,” ütles Sõtnik. “Sellel aastal tehakse vee puhtuse seire Pikakari rannas täies mahus ja kui tulemused on jätkuvalt positiivsed, avame ametliku supelranna 2007.aastal.”

Tallinna Kommunaalamet korrastas randa viiva tee, rajas ligi 100-kohalise sõidukite parkimisplatsi ja valgutuse.

Paigaldatud on riietuskabiinid, pingid, prügikastid, kuivkäimlad ning suunavad viidad. Avatud on võrkpalliplats ja väikelastele kiiged. Igapäevaseks teeninduseks saab olema kandekaubandus.

Alates 1. maist alustasid Paljassaare puhkealal patrullimist linna pargivahid ning alates 15. maist osutab rannavalve teenust AS Falck. Randa hooldab AS Jaakson Ko.

Sel aastal on avalikud supelrannad Harku järve supelrand, Kakumäe supelrand, Pirita supelrand ja Stroomi supelrand.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing