SLÕL: Võru linna riigihanked uuesti uurimisel

12. juuni 2006, 08:08

Võru linnavalitsuse ametnike tegevus riigihangete läbiviimisel ei toonud kellelegi kriminaalsüüdistust, kuid asja uurib nüüd riigihangete amet.

Kriminaaalasi käsitles Võru linnavalitsuse kabinettidesse jahutusseadmete paigaldamist, Jüri ja Luha tänava ristmiku väljaehitamist ning Võru Kesklinna gümnaasiumi rekonstrueerimistööde tegemist, kirjutab SL Õhtuleht.

Kriminaalasjas tuvastati kõigil juhtudel mõningad Riigihangete seaduse rikkumised, kuid küllaldast tõendamist ei leidnud olulise kahju tekitamine kellegi õigustele või huvidele või avalikele huvidele, mis on nõutav kahtlustuse või süüdistuse esitamiseks. Seetõttu lõpetati kriminaalmenetlus kuriteokoosseisu puudumise tõttu, ütles ringkonnaprokurör Ainar Koik SL Õhtulehele.

Küll saatis Võru politseijaoskond materjalid kriminaalasjast riigihangete ametile riigihangete seaduses sätestatud väärtegude osas seisukoha võtmiseks.

Riigihangete ameti osakonnajuhataja asetäitja järelevalve alal Aleksander Bakirovi sõnul on koostamisel akt, mis käsitleb Võru linnavalitsuse riigihangete läbiviimise kontrolli kahe viimase aasta jooksul.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing