PM: TOPi omanikud plaanivad taas mere äärde veekeskust ja kortermaju

13. juuni 2006, 07:44

Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse (TOP) omanikud on ligi üles äratanud plaani ehitada suurkompleksi juurde uus veekeskus ja mere äärde kortermajad.

Mullu elanike, Pirita halduskogu ja toonase linnapea Tõnis Paltsu vastuseisu tõttu ligi aastaks seisma jäänud detailplaneering pidi juba eile jõudma uuesti linnaosa halduskogu istungile, kuid arendaja soovi tõttu materjale põhjalikumalt ette valmistada jäeti see viimasel hetkel päevakorrast välja. Halduskogu järgmine istung on kahe nädala pärast, kirjutab Postimees.

Alale ridamisi uusi ehitisi ette nägeva planeeringu peavad esmalt heaks kiitma Pirita halduskogu ja linnaosavalitsus ning seejärel linnaplaneerimise amet, linnavalitsus ja kõige lõpuks linnavolikogu.

TOPi omanike kava kohaselt tehtaks korda purjespordikeskuse praegune hoone, selle juurde mere äärde ja osaliselt vaiadele vee kohale rajataks suur veekeskus, TOPi juurde tuleks avalik rand ning kompleksist linna poole ehitataks ridamisi kortermaju.

Samuti kerkiks planeeringu kohaselt uus äri- ja büroohoone purjespordikeskuse ette, kus praegu laiub autoparkla, ning laiendamisele läheks Pirita jahisadam.

Kui veekeskuse ehitamise ja jahisadama laiendamise vastu protestitud pole, siis veel mulluses kavas olnud kolme- kuni kuuekorruseliste kortermajade ehitamine on toonud proteste nii elanikelt kui ka arhitektide liidult ning oli vastukarva ka eelmisele linnapeale.

Pirita halduskogu esimehe Mati Eliste sõnul on arendaja järele andnud ning vaidlusalust elamuehitust väiksemaks kavandanud. 2Kaugem eesmärk on kujundada TOPi piirkonnast kogu Pirita tõmbekeskus, mistõttu kusagil peaks ka selle planeeringu elluviimiseks kompromissi leidma, kogu ala edasiarendamine ei saa lõpmatuseni seista,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing