Kaitseliidu koolis avatakse ettevõtjate toetusel arvutiklass

16. juuni 2006, 16:23

Homme avatakse Kaitseliidu koolis Alu mõisas viies arvutiklass, mis sisustatakse Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse poolt, teatas sihtasutus.

Klassi annab Kaitseliidu koolile laupäeval toimuval lõpuaktusel ja Kaitseliidu kooli 5. aastapäeva tähistamisel üle sihtasutuse nõukogu esimees Toomas Luman.

Avatav arvutiklass on 16 sülearvutiga mobiilne õppeklass, mida on võimalik traadita võrgu kaudu kasutada kogu kooli ruumes. Kasutada on tarkvara, mis annab võimalused esmaseks tekstitöötluse, tabelarvutuse, e-posti ja internetikasutuse õppeks.

'Meie tavapärasest terminalilahendusest erinev mobiilne arvutiklass koos traadita internetiühendusega annab Kaitseliidu Koolile laialdased võimalused tulevikus,' ütles arvutiklassi riist- ja tarkvaralise lahenduse tarnija SmartLink OÜ juhatuse esimees Henrik Põder. 'Pealegi on ajaloolise Alu mõisa hoones kümnekonna töökoha kaabelduse tegemine väga keeruline. Olulisim on aga see, et õpe saab toimuda erineval moel, erinevates kohtades ja erinevatele inimestele.'

Sihtasutust on toetanud annetustega AS Silberauto, AS Eesti Raudtee, AS Eesti Energia, AS EE Grupp, Skanska EMV AS, Falck Eesti AS. Microsoft Eesti annetas kogu klassi vajamineva tarkvara ning selle avamisele aitasid kaasa BCS, IBM ja SmartLink.

Järgmine Riigikaitse Edendamise SA poolt sisustatav arvutiklass on plaanis avada sel suvel Sidepataljonis. Eelmised arvutiklassid avati Kaitseväe Võru Lahingukoolis, Tapa Väljaõppekeskuses, Kuperjanovi Üksik-jalaväepataljonis ning Viru Üksik-jalaväepataljonis.

Riigikaitse Edendamise Sihtasutus on asutatud Eesti Vabariigi ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt 2004. aasta juunis. Sihtasutuse eesmärk on Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu infotehnoloogilise varustatuse ja väljaõppe parandamise toetamine ning Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu isikkoosseisu üldharidusliku ning infotehnoloogilise haridustaseme tõstmisele kaasaaitamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing