Juuni lõpus kukub majandusaasta aruannete esitamise tähtaeg

19. juuni 2006, 10:53

Enamike äriühingute ja sihtasutuste jaoks on 30. juuni viimane päev, mil nad saavad majandusaasta aruannet esitada, tuletab meelde justiitsministeerium.

Lihtsustatud korras saab majandusaasta aruannet esitada elektrooniliselt.
Justiitsministeeriumi Registrite ja Infosüsteemide Keskuse direktori Marko Lehese sõnul tunnevad erinevad erialaliidud ja ettevõtted järjest enam huvi töödeldud majandusaasta andmete vastu.

„Selleks, et ettevõtjate ja erialaliitude vajadusi rahuldada ja analüüsitööd lihtsustada, saavad ettevõtjad ise palju ära teha. Majandusaasta aruannete elektrooniline edastamine võimaldab hoida kokku väärtuslikku aega ja teha kiiremini aruande andmed huvigruppidele kättesaadavaks,“ märkis Lehes.

Juurdepääs majandusaasta aruande ja lisadokumentide elektrooniliseks esitamiseks võimaldatakse ühele juhatuse liikmele, täisosanikule, likvideerijale või pankrotihaldurile. Digitaalallkirjastatud dokumendid esitatakse Registrite ja Infosüsteemide Keskuse veebilehe www.eer.ee kaudu. Ilma digitaalallkirjata dokumente saab esitada internetipanga kaudu.

Lehese sõnul planeerib Registrite ja Infosüsteemide Keskus luua järgmisel aastal täiendavalt spetsiaalsed standardid ja rakendused ning suurendada äriregistri elektrooniliste toimingute osakaalu. Need sammud hõlbustavad veelgi majandusaasta aruannete esitamist ning hoiavad kokku ettevõtjate ja teiste huvigruppide aega.

Kui majandusaasta aruannet ei esitata tähtaegselt või esitatakse puudulikult, võib registrit pidav kohus trahvida äriühingut ja sihtasutust ning tema igat juhatuse liiget kuni 200 miinimumpäevamäära ulatuses. Trahvimist võib korrata kuni korrektse aruande esitamiseni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing