ELi riigid viivitavad siseturu reeglite jõustamisega

19. juuli 2006, 09:57

ELi riigid, sealhulgas mitmed uued liikmesriigid, on hakanud siseturu reeglite jõustamisega rohkem viivitama, jättes firmad ja kodanikud oma õigustest ilma.

Siseturu reeglite jõustamisest liikmesriikides järjekordset ülevaadet tehes nimetas siseturu volinik Charlie McCreevy eile suurimate „patustajate” hulgas Luksemburgi (jõustamata 62 direktiivi), Itaaliat, Kreekat Portugali ja Tšehhit, kel on kõige rohkem ELi tasemel vastu võetud õigusakte kohalikul tasandil jõustamata.

Skaala teises otsas on Taani (jõustamata 8 direktiivi), Küpros, Ungari, Leedu. Eesti kohta on märgitud, et meil on jõustamata 23 direktiivi ehk 1,4% ELi tasandil vastu võetud seadustest.

„See ei ole meie poolt mingisugune pedantlik bürokraatlik ettevõtmine. Kui liikmesriik jätab seadused õigeaegselt jõustamata, kaotavad kõik,” ütles McCreevy. „Ettevõtted ja kodanikud jäävad oma õigustest ilma.”

Viimase kuue kuuga on jõustamata direktiivide osakaal näidanud tõusutrendi, kerkides 1,6 protsendilt 1,9 protsendile eesmärgiks võetud 1,5% asemel.

Enim kohtuasju on Brüsselil praegu ELi seaduste jõustamise osas Itaalia vastu – 166. Uute liikmesriikide numbrid on praegu oluliselt väiksemad, kuid näiteks Poola puhul juba 20-le küündiv number McCreevy sõnul „väga murettekitav”.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing