Tallinna Tehnikakõrgkoolis on populaarsed ehitus ja logistika

Gert D. Hankewitz 19. juuli 2006, 14:49

Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) kõige populaarsem õppekava on praegust ehitusbuumi silmas pidades hoonete ehitus, kuhu on esitanud avalduse 334 noort.

Jätkuvalt on ihaldusväärne saada rakenduskõrgharidus transpordi ja logistika ning rakendusarhitektuuri alal, kuhu pürib 232 ja 155 noort. Hoonete ehituse päevaõppe konkurss on 6,68 avaldust riigieelarvelisele õppekohale (50 õppekohta), transpordi ja logistika õppekavale 9 avaldust kohale (25) ja rakendusarhitektuuri erialale 6 (25 kohta). Õppidasoovijaid jätkub ka autotehnika (165 avaldust) ja teedeehituse (172 avaldust) õppekavadele. Tagasihoidlikum on huvi mehaanikateaduskonna õppekavade vastu.

Kui päevaõppesse on dokumentide vastuvõtt lõppenud ja tulemused selguvad pärast vestlusi ja eksameid 21. juulil, siis kaugõppesse saab dokumente esitada kuni 4. augustini. TTK kaugõppesse on võimalik kandideerida riigieelarvelistele õppekohtadele hoonete ehituse, teedeehituse, autotehnika, masinaehituse, tehnomaterjalide ja turunduse ning raudteetehnika õppekavadele. Logistikat saab kaugõppes õppida ainult riigieelarvevälisel õppekohal. Haridus- ja teadusministeerium esitas Tallinna Tehnikakõrgkoolile 2006. aasta riikliku koolitustellimuse 385 lõpetajale.

TTK on ainuke tehnikavaldkonna riiklik rakenduskõrgkool Eestis. Rakenduskõrgharidusõppes on praktiliste oskuste osakaal 30 protsenti, mistõttu on rakenduskõrgkooli lõpetamisel olemas juba töökogemus, mis annab eelise tööturul. Iga-aastased lõpetanute auditeerimised näitavad, et TTK lõpetanute seas on tööhõive 100%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing