PM: Arstide-õdede palgalepe ähvardab venima jääda

27. juuli 2006, 07:49

Kehtiv tervishoiutöötajate palgakokkulepe lõppeb sellel aastal ning arstid ja õed ootavad uuel aastal palgatõusu.

Läbirääkimistega võib aga minna kiireks, sest tulemusteni on vaja jõuda septembriks, kirjutab Postimees.

Tervishoiutöötajate kutseorganisatsioonid on riigile oma palganõudmised esitanud. 2007. aastal soovivad arstid teenida tunnis praeguse 75 krooni asemel 110 krooni. Õed loodavad 39kroonise tunnipalga tõusmist 60 kroonile ja hooldustöötajad tahavad 23 krooni asemel saada 32 krooni tunnis.

Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimehe Urmas Sule sõnul on Haigekassa välja arvutanud, et kõigi tervishoiutöötajate miinimumpalga tõstmiseks ainuüksi 1 krooni võrra suureneksid kulutused kokku 45 miljonit krooni.

Eesti Haigekassa kevadine prognoos lubab tervishoiutöötajatele 2007. aastaks 8 kroonist ja järgneval kahel aastal vastavalt 5 ja 4 kroonist tunnipalga tõusu. Konkreetseid pakkumisi ei saa aga ka Haigekassa esitada, sest rahandusministeeriumilt pole saabunud sotsiaalmaksu laekumise aruannet, mille põhjal vastavaid prognoose tehakse.

Praegune palgakokkulepe kehtib käesoleva aasta 31. detsembrini. Uus kokkulepe peab olema alla kirjutatud vähemalt septembri keskpaigaks, et rahandusministeerium saaks vajalikud summad kirjutada järgmise aasta riigieelarvesse. Viimane läheb riigikokku kinnitamisele juba septembri lõpus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing