Euroopa börsid: positiivsed tulemused domineerivad

01. august 2006, 14:10

Hollandi telekomifirma KPN ja Iiri panga Allied Irish Banks tugevad kvartalitulemused ja prognoosid on toetanud täna Euroopa aktsiaturge.

„Ettevõtete tulemused on olnud positiivsed. Prognooside ületajaid on enam ja see on hea,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg SG Asset Management fondivalitseja Thierry Nardozi.

Euroopa suurfirmade Stoxx 50 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest on avaldanud praeguseks oma tulemused kakskümmend kaks firmat ja neist seitseteist on ületanud ootusi.

KPNi teise kvartali kasum tõusis tänu tööjõu kärpimisele ja uute teenuste turuletoomisele (kõned üle interneti) kahekordseks, ulatudes 464 miljoni euroni.
Ettevõte tõstis ka oma käesoleva aasta EBITDA (kulumieelse ärikasumi) prognoosi.
Telekomifirma aktsia on kosunud täna 5,5%, tasemeni 9,38 eurot.

Allied Irish panga aktsia on tõusnud 2,5%, tasemeni 19,40 eurot. Pank loodab erakorralisi tulusid arvestamata saavutada käesoleval aastal enam kui 20 protsendilise kasumikasvu.
„Allied Irish Banks avaldas väga tugevad esimese poolaasta tulemused (kasum hüppas üles 65%) ja me tõenäoliselt tõstame oma prognoose,” kirjutas panga tulemusi kommenteerides maaklerfirma Merrill Lynch Co.

Väga heas hoos on täna päiksepatareide tootjad. Enam kui kahekordset teise kvartali kasumikasvu näidanud Solarworld AG aktsia on kosunud 6,3%, tasemeni 45,50 eurot.
Samasse sektorisse kuuluv Q-Cells AG on tõusnud 4,2%, tasemeni 29,20 eurot.

Mõnevõrra negatiivsust on pakkunud Deutsche Bank (aktsia -2,2%, 88,30 eurot), mille teise kvartlai kauplemistulu jäi märkimisväärselt alla analüütikute ootustele.

Nõrgalt on esinenud ka Rootsi telekomifirma Tele2 AB (-4,6%, 67,25 Rootsi krooni), mille teise kvartali kasuminumbrile mõjusid rusuvalt Versatel Telecom ja Comunitel Global ülevõtmistega tekkinud kulud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing