Valged plastmasstoolid kütavad Põhjamaades kirgi

02. august 2006, 11:53

Põhjamaades kütavad taas kirgi kohvikuterassidel kasutatavad valged plastmasstoolid, vahendab Postimees Online ajalehte Helsingin Sanomat.

Sel suvel ei näe terasside klassikuteks muutunud toole enam mitmes Rootsi ja Norra maakonnas, kuna plasttoolid on keelatud.

Norras Stavangeris ja Risöris on valged plastmasstoolid restoranides ja kohvikutes keelatud, kuna ametivõimude hinnangul rikuvad need linnade üldilmet. Norra naftapealinnas Stavangeris klassifitseeriti plasttoolid keskonnasaasteks juba eelmisel suvel.

Puhkajate paradiisina tuntud Risör sundis restoranide ja välikohvikute omanikke toole vahetama sel suvel.

Norra meedia järgi levib valgete plastmasstoolide vastane rinne vaatamata mõningasele porinale ka teistesse linnadesse.

Rootsis Simrishamnis võib kohvikuomanik tegevusloast ilma jääda, kui ei suuda toole välja vahetada. Maakonna esteetide hinnangul ei piisa sellest, kui valged toolid kaetakse istmekatetega. Simrishamnis soovitakse luua terviklikku suvemiljööd. Valged plastmasstoolid sellisesse plaani ei sobi.

Malmös keelati valged plastmasstoolid ära juba aastal 2001.

Rootsis põhjendatakse toolide keelamist muuhulgas ka turvalisusega. Nii näiteks võivad need saada ohtlikuks nägemispuudega inimestele. Nii Västeråsis kui Helsingborgis vabaneti toolidest just turvalisusriskide tõttu.

Rootsi on väliterasside osas jäänud Soomest maha, kirjutab ajaleht. Helsingis pole juba kaks aastat istutud plastmasstoolidel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing