Hiiumaa lähedal avastati merereostus

02. august 2006, 14:01

Soome merepäästekeskuse teate peale Saaremaa ja Hiiumaa vahelist merd kontrollinud piirivalvelennuk avastas Hiiumaa lähistel kaks suuremat reostusala.

Eile kell 20.25 saabus piirivalve operatiivinfo- ja mereseirekeskusesse Soome Turu merepäästekeskusest teade, mille kohaselt on satelliidipildil Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel merealal näha reostust, vahendab Postimees Online.

Olukorda suundus kontrollima piirivalvelaev PVL-106 Maru, mille pardal oli ka keskkonnakaitseinspektor, kuid pimeduse ja ilmastikuolude tõttu reostuslaike ei nähtud.

Täna kell 05.27 startis Tallinna lennuväljalt piirivalvelennuk, mille meeskond nägi piirkonnas mitmeid jälgi reostusest ning kaks suuremat reostusala pikkusega 2,8 ja 3,3 kilomeetrit.

Kell 07:21 avastas lennusalga meeskond Kõpu poolsaare Ristna ninast 33 kilomeetrit loodes uue ilmselt üsna värske reostuse, mille pikkuseks on 23 kilomeetrit.

Kohale suundus piirivalvelaev PVL-106 Maru võttis avastatud reostusest proovid.

Tulenevalt kagutuulest reostus hetkel Lääne-Eesti saarte randu ei ohusta. Piirivalve jälgib järgnevate päevade jooksul reostuse arengut ja liikumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing