Harju Elektri juht ootab häid tulemusi kogu aastaks

Tarvo Vaarmets 04. august 2006, 00:00

Eriti märkimisväärseid kasvunumbreid näitasid Soome ja Leedu tütarfirmad. Ka koduturul Eestis on müügi vähenemine peatunud ning teises kvartalis õnnestus firmal juba eelmise aasta sama perioodiga võrreldes saavutada mõningane kasv.

Kontserni teise kvartali käive kasvas mullusega võrreldes 45,9%, 171 miljoni kroonini. Puhaskasum suurenes 56,4%.

"Rohkem tähelepanu oleme pööranud müügitöö parandamisele, lisanud uusi ressursse nii tootearenduse, tootmise kui ka müügi poolele. See on edu toonud nii Soomes kui ka Leedus. Lisaks toetas väga häid tulemusi üldine soodne majanduskliima," kommenteeris aruannet ASi Harju Elekter juhatuse esimees Allikmäe. "Rõõmustavad on kasvunumbrid nii käibe, ärikasumi kui ka puhaskasumi osas," lisas ta.

Suurt edu saavutati just Leedus, kus tütarettevõtte Rifase positiivsele arengule andsid tõuke aktiivne investeerimine tööstusesse ja kinnisvarasse, soodne majanduse üldolukord ja ka edukad tarned mitmetele suurtele projektidele. Samuti läks ettevõttel hästi Soomes, kus teise kvartali käibe kasvuks kujunes 86,2%. Ka siin tugines tütarfirma Satmaticu edu tugevale müügitööle, millega on saavutatud sealsel turul kindel positsioon. Oma panuse andis ka Finoval Oy ost selle aasta aprillis.

Allikmäe sõnul tegutsetakse konkurentsitihedas sektoris, kus edu saavutab vaid stabiilselt arenev ettevõte, mistõttu ei ole tulemustel õnne või vedamisega palju tegemist. "Kaalutletud otsuste elluviimiseks oleme teinud palju tööd," ütles Allikmäe ning lisas, et samasugust lähenemist tahetakse pakkuda ka investoritele -ajutiste rõõmusõnumite asemel keskendub ettevõte pideva kindlustunde ja usalduslikkuse loomisele.

Hansabank Marketsi analüütiku Pavel Lupandini sõnul vastasid tulemused ootustele. "Esimese kvartali tulemused otsest põhjust rõõmustamiseks ei andnud, kuid teises kvartalis suutis ettevõte oma tegevust parandada ja näitas korralikku kasvu," ütles Lupandin, kes soovitab aktsiat hoida.

Harju Elektri aktsia on tänavu olnud selges langustrendis, kuid sellele vaatamata on ettevõtte juht optimistlik: "Esimese poolaasta õnnestumine suurendab häid väljavaateid edukatele tulemustele kogu aasta lõikes."

Laienemisplaanide kohta ütles Allikmäe, et sellega on firma tegelenud kogu aeg ning jätkatakse ka edaspidi. "Lähemas tulevikus keskendume uute võimaluste otsimisele olemasolevatel ja uutel turgudel," lisas ta.

Harju Elektri aktsia hind tõusis eile 5,34 protsenti, makstes 58,67 krooni.

Lääne-Virumaal jaekaubandusega tegeleva PAK OÜ omanikule Kalle Tullile kuulub nii firma vahendusel kui ka eraisikuna kokku 21 338 Harju Elektri aktsiat ehk eilse seisuga 1,25 miljoni krooni väärtuses.

Keilas asuva elektriseadmete tootja headusesse on ta enda sõnul alati uskunud. "Seetõttu firma head tulemused mind ei üllata," ütles Tull eile. Vahepealne mõõn, mis firmal tema sõnul oli, ei olnud tingitud niivõrd majandustegevusest, kuivõrd muudest teguritest. "Vabade vahendite korral ostaksin aktsiaid juurdegi, olen juurde ostmise peale viimasel ajal palju mõelnud," kommenteeris väikeaktsionär Tull.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing