PM: Rüütli kõrvalehüpe Keskerakonna leeri

11. august 2006, 08:07

Vaid mõni tund enne seda, kui Keskerakond sel pühapäeval lõplikult oma presidendikandidaadi välja käib, astub nende volikogu ette riigipea Arnold Rüütel.

Presidendi kantselei väitel läheb ta lihtsalt päevapoliitikast rääkima, partei teada aga ennast reklaamima, kirjutab Postimees.

Keskerakonna volikogu päevaplaani järgi esineb president Rüütel kell 14.10 Viru hotelli Sokose saali kogunevatele partei tippjuhtidele kõnega. Kõne kestab pool tundi. Pärast seda on keskerakondlastel 15 minutit aega esitada riigi esimesele mehele küsimusi.

Presidendi kantselei avalike suhete osakonna juht Kaidi Aher lükkas eile ümber Postimehe kahtlused, et Keskerakonna esimehelt Edgar Savisaarelt kutse saanud Rüütli esinemisel oleks miskit pistmist presidendivalimistega.

'President Rüütel ei lähe Keskerakonna volikokku presidendikandidaadina,' selgitas Aher. 'Volikogus on arutelu Eesti ühiskonna olukorrast ning perspektiividest lähiaastatel. Vabariigi president avaldab mõtteid eespool nimetatud teemadel.'

Keskerakonna volikogu esimees Kalev Kallo ning partei üks juhtfiguur Ain Seppik näevad asja sootuks teises valguses. 'Rüütel on ju üks presidendikandidaat, kaks neist [Ene Ergma ja Toomas Hendrik Ilves] oleme juba varem üle kuulanud ja eks nüüd siis kuulame üle ka kolmanda,' lausus Kallo.

Isamaa ja Res Publica Liidu üks esimees Tõnis Lukas pidas Rüütli otsust osaleda keskpartei otsustaval volikogul kõnega pretsedendituks käitumiseks. 'Kui president tervitab nii kõiki parteisid nende volikogudel, siis on meil sellest ainult hea meel. Ootame teda seetõttu avasüli meie erakonna järgmisele volikogule kõnet pidama,' lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing