Haigekassa kolib kodanikuportaali

17. august 2006, 10:22

Esmaspäevast on Eesti Haigekassa poolt tööandjatele pakutav ravikindlustuse määramise e-teenus kättesaadav X-tee teenusena, teatas Haigekassa.

Haigekassa e-teeninduse klientide jaoks toimub üleminek automaatselt ühelt tehnoloogiliselt keskkonnalt teisele. Muudatus puudutab enam kui 18 500 erinevat ettevõtet ja avalik-õiguslikku asutust. Muudatuse eesmärk on võtta kasutusele varem riigi poolt välja töötatud standardsed ja turvalised IT lahendused.

“Täna riigis olemasolevad ainulaadsed IT-lahendused tegid Haigekassa e-teeninduse ülemineku võimalikuks”, kommenteeris teenuse avamist Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse arendusosakonna juhataja Kalle Arula. „Tarbija jaoks on see mugav ning riigi jaoks mõistlik”, lisas ta.

Haigekassa süsteemiarenduse juht Jelena Nužnaja tõdes: “Teenuste viimine X-teele võimaldab asutustel töötajate kindlustatuse infot automaatselt oma infosüsteemide kaudu edastada. Seni haigekassa süsteemid seda ei võimaldanud”.

Kui üleminekuperioodil saab teenuseid kasutama hakata kas ID-kaarti või internetipankade sisselogimist kasutades, siis uuest aastast minnakse üle täielikult ID-kaardi põhisele autentimisele.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse poolt hallatav infosüsteemide andmevahetuskiht X-tee ühendab turvaliselt Eesti riigi põhilisi andmebaase – tänaseks on X-teega liitunud 64 andmekogu ja 363 asutust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing