EPL: Kaltsukaupmehed on sunnitud kraami puudumisel poed sulgema

18. august 2006, 07:51

Nn kaltsupoode jäänud vähemaks, rõivahinnad on tõusnud ja valik pole enam see mis vanasti.

Mõnigi kaltsupoe pidaja on kurtnud, et head kaupa on raske saada, selleks tuleb hulgimüüjale peale maksta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kasutatud riiete poe omanik Sirje peab Paides äri üheksandat aastat ja selle aja jooksul on ta näinud oma poes üsna palju tuntud näitlejaid ja kunstnikke, sest Norrast, Rootsist, Taanist või Soomest saadetud rõivaste hulka sattus üsna palju korralikke eksklusiivseid riideesemeid. Kui ei leidnud ühest 'kaltsukast', leidis teisest, sest veel mõne aasta eest oli Paides selliseid kasutatud rõivaste poode ligi paarkümmend

Kuid nüüd on olukord Sirje sõnul muutunud. Mõnigi kasutatud riiete pood on pankrotti läinud ja uksed sulgenud – järele on jäänud vahest kümmekond. Hulgilaost poodi jõudva kraami seas on aga palju moest läinud ning vanurite rõivaid, samuti väikseid numbreid.

Paraku tuleb müüjal suurem osa kaubast müügikõlbmatuks tunnistada. 'Ühest 20kilosest kotist kõlbab võib-olla heal juhul kolmandik müüki panna, ülejäänu tuleb ära visata,' selgitas Sirje. Viie aastaga on kasutatud rõivaste kilost küsitav hind kuni viis krooni tõusnud. Mis omakorda on mõjutanud ka üksiku eseme eest küsitavat summat.

Üks tuntumaid kasutatud rõivaste hulgimüüjaid Lõuna-Eestis on Kosdam OÜ, millel on sel alal ligi kümneaastane kogemus. Selle omanik ja juht Suule Park möönis, et tõesti, enam ei saa välismaalt nii palju kraami kui mõni aasta tagasi.

Siis peeti Eestit võrdväärseks näiteks Aafrika riikidega, nüüd on avanenud Poola, Tšehhi ja Ukraina, kus makstakse pruugitud riiete ja jalatsite eest kümme korda rohkem, kui on nõus maksma eestlased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing