Asko ehitab Tartusse uue sisustuskaubamaja

18. august 2006, 11:42

Skandinaavia ja Balti riikide mööblikaubamajade kett Indoor Group rajab Tartusse 20 miljonit krooni maksva uue Asko Sisustuskaubamaja.

Indoor Group välisturgude juhi Niko Romanaineni sõnul on nõudlus Lõuna-Eestis kõrgekvaliteetse sisustustoodete vastu viimasel kahel aastal oluliselt kasvanud. 'Kalleid ja kvaliteetseid mööbliesemeid käib Tartu ja Lõuna-Eesti klient vaatamas ja ostmas endiselt Tallinnas, Asko eesmärk on Tartus valikut suurendada,' märkis Romanainen.

'Neli aastat tagasi avasime Lõunakeskuse kõrval Sotka mööblimaja, nüüd on aeg ka eksklusiivsema märgi Asko käes,' lausus Romanainen.

20 miljonit krooni maksev, 1500 m2 suurune Asko kaubamaja valmib käesoleva aasta novembriks olemasoleva Sotka mööblimaja kõrvale. Uues kaubamajas saab tööd 15 inimest.

Tartus valmiv mööblikaubamaja on arvult teine Asko kaubamaja Eestis pärast üheksa aastat tagasi Tallinnas avatud esinduskauplust. Samasse ketti kuuluvaid Sotka mööblipoode on Eestis kolm - Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Indoor Group käive ulatus möödunud aastal 2,64 miljardi kroonini. Kontserni tütarettevõtted asuvad lisaks Soomele Eestis, Lätis ja Rootsis. Indoor Group AS käive oli 2005. aastal 280 miljonit krooni, ettevõttes töötab 55 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing