EASi uuring: rootslased peavad Eestit igavaks

23. august 2006, 12:24

EASi turismiarenduskeskuse tellitud uuringust nähtus, et Rootsi ettevõtted peavad Eestit konverentsi- ja preemiareiside sihtkohana igavaks.

Kui Rootsi elanike huvi Eesti puhkusevõimaluste vastu on ka varem uuritud, siis konverentsiturismi potentsiaali uuriti esimest korda, teatas EAS.

„Eesti kui konverentsipaiga tugevateks külgedeks on Rootsi ettevõtete silmis lähedus Rootsile, suhteliselt madal hinnatase, läänelik suhtumine ja tasemel spaad. Seejuures on Stockholmi inimestel kerge Eestisse reisida, Malmö ja Göteborgi klientide jaoks on Eesti aga endiselt avastamata reisisiht,” kommenteeris EASi turismiuuringute koordinaator Piret Kallas.

Eesti kui konverentsipaiga müüki Rootsis takistab eelkõige see, et Stockholmi inimesed peavad Eestit liiga tavapäraseks sihtkohaks. Eesti tundub Rootsiga sarnane ega eristu millegi põnevaga, lisaks on paljud rootslased juba omal käel Eestis käinud. Rootsi reisibüroode arvates suureneb lähiaastatel konverentsireiside müük Eestisse vaid juhul, kui siin pakutakse senisest põnevamaid ajaveetmisvõimalusi.

Miinustena nimetatakse ka Rootsiga sarnast kehva ilma ja väheseid võimalusi võõrustada korraga suurt inimhulka. Lennuki- ja restoranikohtade piiratud arvu tõttu peetakse Eestit sobivaks vaid väiksematele, umbes 30-liikmelistele gruppidele. Seni on Eesti omale konverentsipaigaks valinud pigem kasinama eelarvega väikefirmad ja riigiasutused kui suurettevõtted. Reisibüroode andmetel jäid Eestis konverentsireisil käinud kliendid reisiga tavaliselt rahule.

Eesti konkureerib konverentside sihtkohamaana põhiliselt Riiaga, aga mõnel määral ka Peterburi, Soome linnade, Praha ja Budapestiga. Riia populaarsus on viimasel paaril aastal tunduvalt tõusnud tänu odavlennuliinile ja aktiivsele turundusele. Lätiga võrreldes peetakse Eestit aga läänelikumaks ja hinnatakse siinset rootsi keele oskust reisibüroodes.

Rootsi reisibüroode hinnang Eestile kui preemiareiside sihtkohale on pessimistlikum. Oma töötajatele preemiareiside sihtkohta valides tõstavad firmad esikohale põnevaid üritusi, kaugust ehk rasket kättesaadavust ja eksootikat. Hind ja mugav transpordiühendus nii tähtsad pole. Eestit peetakse igavaks ja seetõttu on siia preemiareise korraldatud väga vähe.

Süvaintervjuud Euroopa riikidesse konverentsi- ja preemiareise müüvate Rootsi reisifirmade esindajatega viis läbi uuringufirma Tellas Consulting. Uuringu täisraport asub <#siin=http://public.visitestonia.com/files/statistika/Eesti_potentsiaal_konverentsisihtkohana_Rootsis2006.pdf>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing