EPL: Sonda vald maksab eurotoetuse tagasi

25. august 2006, 07:37

Euroopa Komisjon (EK) nõuab Sonda vallalt tagasi 7,9 miljonit krooni.

Selle põhjuseks on eelmisel aastal ametisse valitud vallavanema Andrea Eiche puudulik projekti järelevalve ja eelmise vallavalitsuse möödalaskmised, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Raha teeb ahneks,' nentis Eiche.

Kuigi tema sõnul on 80 protsenti põlevkivi käitlemise projektist Hasco teostunud, ei suutnud vald õigeaegselt esitada aruandeid ja raha kasutati ebaotstarbekalt.

EK ja Sonda vallavalitsus sõlmisid 2002. aasta augustis vastava lepingu, 35 kuud kestva keskkonnaprojekti Hasco sisuks oli parandada põlevkivi poolkoksi ja sealäga segamisega mulla viljakust ning rekultiveerida hübriidpuude istutamisega Ida-Virumaa mahajäetud kaevanduse karjäärid. Lisaks pidi projekti käigus rajatama Erra puukool ning Sonda vallamajja pidi tulema arendus- ja koolituskeskus koos majutuskohtadega.

Kuna Sonda vallal polnud finantseerimiseks raha, võttis vald keskkonnainvesteeringute keskuselt (KIK) 3,8 miljonit krooni laenu. KIK nõukogu andis loa maksta võlg tagasi kümne aasta jooksul ja alandas laenuintressi 1,5 protsendilt 0,3 protsendile. Aastas tuleb vallal KIK-le tagasi maksta 360 000 krooni.

Millise seisukoha võtab EK, see peaks selguma varsti. Eiche möönis, et kui EK ei nõustu saneerimiskava esitamisel abiraha pikaajalise tagasimakseajaga, siis on vald väga raskes olukorras. Sonda valla aastaeelarve on 14 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing