Philipsi müügipersonal altkäemaksuskandaalis

28. august 2006, 12:42

Enam kui 100 Euroopa suurima elektroonikakaupade tootja Philipsi praegust ja endist töötajat on väidetava altkäemaksusüüdistusega uurimise all.

Uurimise all on müügipersonal, kes Hamburgi prokuröri väidete järgi on Philipsi toodetele soodsa riiulikoha kindlustamiseks jaganud Media Markti, Saturni jt kaupluste ostujuhtidele kingitusi kelladest ülikondadeni väärtuses kuni 2500 eurot, kirjutab Financial Times.

„On olemas selged tõendid, et inimesed on selliseid kingitusi andnud ja vastu võtnud,” ütles asja uuriv Hamburgi prokurör Rüdiger Bagger. Tavatu on altkäemaksu andmisesse seotud isikute suur arv, 118 endist ja praegust Philipsi töötajat.

Korruptsiooni teema tõstatas läinud nädalal FT Saksamaa väljaanne FT Deutschland, mille andmeil on altkäemaksu antud ca 250 000 euro väärtuses. Altkäemaksudega seostati Philipsi müügiedu teatud kaubagruppides.

Philips, mille käive Saksamaal oli mullu 4,4 miljardit eurot, aitab uurimisele kaasa. Firma Saksamaa haru juhi Hans-Joachim Kampi sõnul on altkäemaksu andmises süüdistatud töötajad firmast lahkunud. „Uurimise all olev tegevus on täielikus vastuolus meie äripõhimõtetega,” ütles Kamp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing