USA börsid: majandusel ei lähe väga hästi, aktsiad tõusevad

30. august 2006, 11:05

Keskpanga viimase koosoleku raporti avaldamine ja odavnev nafta hind aitas eile USA börsid kergele tõusule.

Keskpanga 8. augustil toimunud koosoleku raportis seisis, et intressimäärade tõstmise peatamine annab pangal võimaluse otsustada, kas intressitõsted on aidanud majanduskasvu liialt pidurdamata panna inflatsioon kontrolli alla.
Pank ei välistanud küll edasisi intressitõsteid, kui turgudel loodetakse, et keskpanga kahe aasta pikkune intresside tõstmise kampaania, mille kestel on baasintressimäär kosunud 1 protsendilt 5,25 protsendini, on läbi.

Turu usku, et laenuraha enam kallimaks ei muudeta, on süvendanud viimased makromajandusnäitajad. Üheks selliseks oli uute majade müügilangus, kuid oma osa oli ka eile avaldatud tarbijausaldusindeks numbril, mis langes augustis viimase üheksa kuu madalaima tasemeni. Põhjuseks inimeste mure inflatsiooni ja tööturu olukorra pärast.

Naftabarreli hind taandus eile New Yorgi kaubabörsil 69,71 dollarini, kuna turgudel loodetakse, et troopiline torm Ernesto ei jõua Mehhiko lahes asuvate naftatootmisväljade juurde ja ei tekita naftatootmises katkeid.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine tõusis eile 0,16%, tasemeni 11369,94 punktini. Peamiselt tehnoloogiasektori aktsiate liikumist jälgiv Nasdaqi koondindeks kosus 0,54%, sulgudes 2172,30 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing