EPL: Noor pere võib kergelt teenida miljon krooni

01. september 2006, 07:37

Eile kukkus Tallinna noorte perede ja sundüürnike jaoks kell taotluste esitamiseks turuhinnast soodsamate korterite ja majade ostuks Saviliiva elamurajoonis.

Elupinnad müüakse hinnaga 19 500 kr/m2, ent selliste pindade ruutmeetri turuhind piirkonnas küünib hetkel 30 000–35 000 kroonini. Seega võib näiteks Saviliivale ühetoalise korteri soetanu selle edasimüügilt teenida vähemalt 300 000 krooni. Maja soetanu saab müügist aga vähemalt miljoni vaheltkasu, kirjutab Eesti Päevaleht.

217 eluaseme ostuks oli eilse seisuga laekunud 765 taotlust, nendest 568 noortelt peredelt ja 197 sundüürnikelt. Lõplik taotluste arv selgub järgmisel nädalal.

'Otsustasin lihtsalt kasutada soodsat võimalust, kinnisvarahinnad on ju väga kõrged,' ütles tallinlanna Triin (nimi muudetud). Triin soovib Saviliivale maja osta. 'Maja kahe miljoni krooniga – see on hästi saadud. Turult hetkel midagi sellist ei saaks. Pealegi, minu teada ei keela keegi seda kas või kohe kallimalt edasi müüa,' lisas Triin. Kõige väärtuslikumaks pidas ta aga Saviliiva elamurajooni asukohta – Haabersti linnaosas, vabaõhumuuseumi vahetus läheduses. 'Sisuliselt kesklinn ju,' märkis ta.

Taotlusi Saviliiva elupindade ostmiseks võttis Tallinna elamumajandusamet vastu augustikuu jooksul. Ameti juhataja asetäitja Priit Pärtelpoeg ütles, et septembri jooksul kontrollitakse taotluste vastavust tingimustele.

Pärtelpoja sõnul informeeritakse kõiki taotlejaid hiljemalt 2. oktoobriks ja nõuetekohase taotluse esitajatega hakkab tegelema Merko, kelle poole edukad taotlejad peavad ise pöörduma.

Kui näiteks 50 inimest soovivad osta konkreetset tüüpi ühetoalist korterit, aga selliseid kortereid ehitatakse vähem, selgitab loosiratas, kes saab ja kes ilma jääb. 'Kaotajad' saavad Merkolt ettemaksu tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing