PM: Vanad telerid jäävad tummaks aastal 2012

05. september 2006, 08:10

Värske seaduseelnõu jätab analoogtelerid tummaks 2012. aastaks, digisignaal peab olema kõigile kättesaadav kogu riigis kaks aastat varem.

Eestis kaob analoogsignaaliga televisioon ajalukku hiljemalt 1. veebruaril 2012. Sellise tähtaja seab värske majandusministeeriumi ametnike koostatud seaduseelnõu, kirjutab Postimees.

Eelnõu järgi läheks üleriigilise digisaatjate võrgu ehitamise eesõigus ringhäälingufirmale Levira. Vastutasuks peab Levira 2010. aastaks ehitama välja üleriigilise digisignaali saatjate võrgu, et digipilt jõuaks ka iga viimase ääremaa külani.

Majandusministeeriumi sideosakonna juht Edvard Saarma lausus, et Levira sai eesõiguse, tagamaks kiire ja sujuv üleminek telepildi digivastuvõtule.

'Tahame tekitada vaatajates huvi,' lausus Saarma. 'Et rahvas ostaks digibokse, peaks nad ka midagi vastu saama.'

Digiboks on seadeldis, mille abil iga teler suudab digisignaali nähtavaks teha. Soomes maksab odavaim seade umbes 50 eurot ehk ligi 800 krooni.

Samas digikanalite valik pole veel täpselt teada. Selle otsustab Levira valitud teenusepakkuja, keda aga enne lepingu allkirjastamist ei avalikustata. Teada on, et digikanaleid tuleb kuni 21. Eesõigus on praegu õhus levivate kanalitel ehk ETV, Kanal 2 ja TV 3 programmidel, võimalik et ka teistel kohalikel programmitootjatel.

Osa digikanaleist jäävad nähtavaks tasuta, enamik on aga maksulised. Saarma kinnitas, et üleriigilise digivõrgu hinda hakkab kooskõlastama sideamet.

Hinnanguliselt läheb kogu riiki katva digisaatjate võrgu ehitamine maksma 100 miljonit krooni. Ringhäälingufirma Levira digi-TV teenuste osakonna juhataja Aivar Kender märkis, et hoolimata eesõigusest on digisaatjate ehitamine firmale suure riskiga ettevõtmine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing