Tänasest saavad kalandustoodete tootjad taotleda PRIAst praktikatoetust

11. september 2006, 15:38

Kuni 9. oktoobrini saavad kalandustoodete tootjad Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametist (PRIA) taotleda toetust praktikandi võtmiseks.

Alates tänasest kuni 9. oktoobrini saavad kalandustoodete tootjad PRIA-st esmakordselt taotleda toetust oma ettevõttesse praktikandi võtmiseks.
Toetuse eesmärgiks on kalandustoodete tootjale osaliselt hüvitada tema ettevõttes korraldatava õppepraktika kulud. Toetuse saamiseks peab praktikant olema kalandusega seotud erialade, näiteks kalakasvatus või kalur-laevajuht, õpilane või üliõpilane. Toetatakse sellist praktikat, mis on korraldatud ajavahemikul 1. novembrist 2005 kuni 31. oktoobrini 2006. a ja mille kestus ei ületa õppekavas määratud ajavahemikku.
Toetuse suuruse ühe praktikapäeva kohta kehtestab põllumajandusminister lähtudes praktikantide arvust ning õppepraktika kestusest, kokku on selleks toetuseks riigieelarves tänavu ette nähtud 1,4 miljonit krooni. Maksimaalselt võib toetuse suurus ulatuda kuni neljakordse alampalga ehk 12 000 kroonini ühe praktikandi kohta kalendrikuus.
PRIA kontrollib esitatud andmete õigsust ja vastavust nõuetele ning otsustab praktikatoetuse määramise või taotluse rahuldamata jätmise hiljemalt novembri alguses, toetus makstakse välja selle aasta jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing