Tallinna linnavalitsus kulutab linna piiritähistele vähemalt 15 miljonit maksumaksja krooni

12. september 2006, 12:52

Tallinna linna piirile suuremate maanteede äärde ehitatavad piiritähised lähevad maksumaksjale maksma vähemalt 15 miljonit krooni.

Esimese piiritähise Tartu maanteele püsti panek maksis 2,6 miljonit krooni ning riigihanke korras ostis linn selle töö ASilt Teede REV-2. See on ka ainus piiritähis viiest planeeritavast, mille Tallinna linnavalitsus tänavu püsti pani.

Tallinna abilinnapea Olga Sõtniku sõnul maksab viie tähise püstitamine 15-17 miljonit krooni ning karta on, et järgmiste piiritähiste eest tuleb linnal rohkem raha välja käia, kui esimese eest. Ühe riigihankega kõiki viite tähist polevat aga linnal Sõtniku sõnul võimalik osta, kuna linna eelarves selleks lihtsalt pole. 'Meil on plaan, et järgmisel aastal tuleb veel kaks piiritähist ja kõik viis oleks püsti 2008-2009. aastaks,' ütles Sõtnik.

Musta värvi Vene 'g' või võllase kujuliselt tähiselt saab autojuht teada sama informatsiooni, mida iga kaasaegne auto nagunii juhile edastab ehk kellaaega, õhutemperatuuri ja auto liikumise kiirust. Lisaks Tartu maantee äärsele tähisele on Tallinna linnavalitsusel plaanis samasugused püsti panna Pärnu, Viljandi, Peterburi ja Paldiski maanteedele Tallinna linna piirile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing