Venemaa lubas lihtsustada tolliprotseduure

Gert D. Hankewitz 15. september 2006, 13:11

Venemaa justiitsministeerium kinnitas uue tollideklaratsiooni vormi, mis peaks tolliprotseduure lihtsustama, vahendab ETV24 ajalehte Vedomosti.

Uus tollideklaratsioon on eksportijatele ja importijatele ühtne. See on identne Euroopa Liidu deklaratsiooniga, mis võib osutuda vajalikuks Venemaa integreerumiseks Euroopa tollisüsteemi.

Ajalehe teatel saavad uue deklaratsiooni eelised ilmsiks üksnes siis, kui Venemaa ühineb kauplemisel ja transiidil formaalsuste vähendamise Euroopa konventsioonidega. Praegu peab vedaja täitma Euroopas ühe dokumendi ja Venemaal hoopis teistsuguse.

Venemaa föderaalse tolliameti juhi abi Vladimir Meštšerjakovi sõnul piisab tulevikus deklarandile ühest kauba lähtemaal täidetud dokumendist. Ta viitas ka rahvusvahelise tolliorganisatsiooni arvestustele, mille kohaselt dokumentide unifitseerimine vähendab väliskaubandustehingu kulusid 5-10%.

Meštšerjakovi sõnul võib deklaratsioone tulevikus täita mitte ainult trükitud blanketil, vaid ka arvutis. Oktoobris alustab tolliamet seoses uute reeglite rakendamisega oma töötajate koolitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing